Overslaan en naar de inhoud gaan

Projectontwikkeling ‘Nederlands in zorg en welzijn’

11/08/26

Vlaams minister Weyts, bevoegd voor o.a. de Vlaamse Rand, wil vanaf 2027 het Nederlands in de zorg- en welzijnssector in de Vlaamse Rand versterken. Vzw ‘de Rand’ krijgt tot december 2026 de rol van projectontwikkelaar.

Het project wil zorg- en welzijnsactoren ondersteunen om het Nederlands op de werkvloer, in contacten met cliënten en binnen de geïntegreerde zorg duurzaam te versterken. Vzw ‘de Rand brengt daartoe de noden, kansen, bestaande initiatieven en goede praktijken in kaart.

Het doel is om samen in te zetten op een aanpak waarin taal, zorg en welzijn elkaar versterken. Daarbij gaat bijzondere aandacht naar samenwerking met de eerstelijnszones, lokale besturen, zorg- en welzijnsorganisaties (kinderopvang, woonzorgcentra, zelfstandige zorgberoepen, thuiszorgdiensten …) en partners die vandaag al inzetten op Nederlands leren, oefenen en gebruiken.

De ontwikkelingsfase moet resulteren in een gedragen projectplan, een breed partnerschap en een aanpak op basis van de specifieke uitdagingen van de Vlaamse Rand. Dit project sluit aan bij de decretale opdracht taalpromotie van vzw 'de Rand'.

Meer nieuws

  • Dunk! en Emma

    Nieuw: basketbalwoordenboekje Dunk!

    09/09/26

    Met Dunk! lanceren vzw ‘de Rand’ en Basketbal Vlaanderen een basketbalwoordenboekje. Kinderen, jongeren, trainers en ouders leren er belangrijke basketbalwoorden en -zinnen in het Nederlands. Het boekje is ook een samenwerking met het Huis van het Nederlands Brussel en de Taalunie.

  • Vacature stafmedewerker infrastructuur

    04/09/26

    Zorg jij graag dat alles achter de schermen op wieltjes loopt? Als stafmedewerker infrastructuur bij vzw 'de Rand' hou je onze gebouwen mee veilig, goed onderhouden en klaar voor dagelijks gebruik.

  • Onthaasten op de Gordel

    27/08/26

    De 45e Gordel heeft op 6 september behalve het Provinciedomein van Huizingen ook de Plantentuin van Meise als uitvalsbasis. Dat is dit jaar de ‘focuslocatie’ en speelt in op het centrale thema ‘onthaasten’, met aandacht voor de invloed van ontspanning in de natuur op ons mentaal welzijn.